Виховна робота

Сценарій виховного заходу театрального гуртка «Фантазія» -«Доброта»

Мета: виховувати у дітей почуття доброти, милосердя, людяності, прищеплювати
любов до ближнього.






Сценарій виховного заходу гуртка «Фантазія»- «Мати моя, рідна мати»

Мета заходу: виховання любові, поваги та турботи до матерів.






Сценарій виховного заходу театрального гуртка «Фантазія»-«Подорож у

Театр-кращий засіб для спілкування людей,
Для розуміння їх сокровенних почуттів.
К. С. Станіславський.
Завдання:
• Систематизувати знання про різні види театру;
• Продовжувати вчити дітей висловлювати різні емоції (радість, смуток,

страх, здивування і т.д.);
• Розвивати партнерські взаємини у рольовій грі;
• Викликати емоційний відгук на музичні образи;
• Викликати у дітей бажання брати участь в драматизації;
• Спонукати самостійно шукати виразні засоби (жести, рухи, міміку) для
створення художнього образу, проявляти ініціативу, уяву, фантазію;
 Удосконалювати артистичні навички дітей.

Виховною метою театрального гуртка «Фантазія» є виховання в дітей гуманістичних, загальнолюдських цінностей засобами театрального мистецтва. Людина - це ємка, багатогранна істота, котра розглядається педагогікою з різних боків: інтелектуального, психологічного та морального.  Розвитку духовно-моральної сфери приділяється недостатньо уваги. А програма гуртка «Фантазія» робить акцент саме на цей бік особистості дитини.
  Пріоритетним направленням в праці педагога є формування моральної, духовної сфери особистості дитини, її соціальних та духовних відносин з навколишнім світом через розвиток найкращих якостей людини: доброти, чесності, працездатності, співчуття, співпраці.
Театральне мистецтво не тільки активізує зацікавленість дитини до мистецтва але й розвиває фантазію, уяву, увагу, пам’ять та інші якості дитини, виховує та покращує психологічну атмосферу взаємодії у колективі. Заняття гуртка сприяє розкриттю та активізації різноманіття, самобутності, самостійності кожної дитини. Цим задачам розкриття «Я – особистості» вихованця служать ігрові завдання, де можуть бути різні варіанти виконання, де кожна дитина може запропонувати свій варіант, зі своїм розумінням та вигадкою.
Серцем театрального мистецтва є «гра поведінки». Діти – актори від природи, їх основний вид діяльності – це гра, за допомогою дитячого «наче б то». На заняттях театрального гуртка діти позбавляються своїх комплексів та невпевненості, набувають навичок життєвого спілкування.
Театральна творчість не тільки допомагає розвивати за допомогою ігор та вправ спостережливість, уміння зосередитись, навчити особливостям сценічної уяви, мови, але й відкриває можливість доторкнутись до культури різних часів та народів, знайомить з творчістю багатьох видатних драматургів, письменників, поетів, музикантів, тим самим виховуючи культурну та багато-духовну людину. Чим ширше художні інтереси дитини, тим багатше її духовний світ.
Першочерговим завданням театрального гуртка є розвиток духовного світу, виховання естетичних почуттів та смаків дитини, розкриття індивідуальних можливостей, розвиток психологічних процесів: уваги, уяви, фантазії, асоціативного мислення, почуття ритму, сміливості публічного самовиразу,опанування єдності почуттів, думок та фізичної діяльності, а також зацікавленості та любові до театру та мистецтва.

Комментариев нет:

Отправить комментарий