Цікаво знати

Театра́льне мисте́цтво (англ. Performing arts) — вид мистецтва, особливістю якого є художнє відображення життя за допомогою сценічної дії акторів перед глядачами.
Театр — вид мистецтва, художньо освоює світ через драматичну дію, що здійснюється творчим колективом.
Основа театру — драматургія. Синтетичність театрального мистецтва визначає його колективний характер: у виставі об'єднуються творчі зусилля драматурга, режисера, художника, композитора, хореографа, актора.
Театральне мистецтво сягає своїм корінням в глибоку старовину. Його найважливіші елементи існували вже в первісних обрядах, в тотемічних танцях, в копіюванні повадок тварин і т. д.
Мистецтво театру цілком слушно вважають колективною творчістю. Порівняно з мистецтвом музики та хореографії процес співтворчості в театрі значно ускладнюється: у постановці спектаклю безпосередньо беруть участь принаймні п'ять осіб, але іноді у виставі бере участь один актор — це моновистава. Тільки, якщо всі вони стають співавторами, спектакль перетворюється у витвір мистецтва. 

"Театр в житті дітей"

Для малюків театр - це веселі мандрівки, ігри, дослідження, а для педагогів - ретельно спланована, кропітка праця, спрямована на збагачення життєвої компетентності малюків, фізичний, творчий, інтелектуальний розвиток. Сприймання театралізованої вистави, яка поєднує рухи, спів, художнє слово, міміку, пантоміму, забезпечує виховання різних почуттів дітей, розвиток творчості та пізнавання дійсності. Саме  тому театралізовані ігри, в яких малюки виступають в ролі як акторів, так і глядачів, є надзвичайно важливими та мають велике значення для всебічного розвитку дошкільнят.
Що ж таке театр у житті дитини?
·        По-перше, це свято – яскраві вогні рампи, оплески, вітання, посмішки, побажання, квіти.
·        По-друге, розвиток пізнавальних інтересів, удосконалення їх психічних процесів, розширення світогляду та мовленнєвого спілкування.
·        По-третє, це усвідомлення власного «Я» та можливість самовираження особистості. Тут формуються особистісні моральні якості, долаються недоліки; сором’язливим, невпевненим у собі дітям театр допомагає зняти нервове напруження, подолати сумніви щодо себе, повірити у власні сили, невгамовних та неорганізованих навчає витримки.
·        По-четверте, це високий рівень естетичного виховання, адже він поєднує в собі вплив музики, танцю, пластики, мовлення, зображувального мистецтва. Позитивно впливає на емоційну сферу дитини, він акумулює життєву мудрість, оптимізм, енергію.
         
Як хочеться в дитинстві перенестися в казковий незвичайний світ: перетворитися з Попелюшки в Принцесу, допомогти Червоній Шапочці, застерегти маленьких козенят не слухати хижого вовка. І все це можливо в театрі. Ось чому театральне мистецтво таке близьке і зрозуміле дітям. Адже в його основі лежить гра – найголовніша річ для малюків.     
В дитинстві дуже хочеться перенестися в казковий незвичайний світ: стати добрим, чесним, хоробрим героєм улюбленої казки. Все це можливо в театрі! Поки діти ще малі, важко сказати, ким вони стануть – інженерами чи художниками, математиками чи поетами, але важливо, щоб кожен, у якій галузі він не працював, міг розуміти, любити, творити прекрасне. Це дуже важливо памятати, залучаючи дітей до театралізованої діяльності. Дитячі очі не можуть говорити неправду. В них зосереджений цілий світ з його яскравими фарбами та цікавими подіями. Емоції і міміка дітей щирі та яскраві, посмішки відверті і непідкупні. Дитина не лише сприймає красу, відгукується на неї, а й намагається певною мірою сама створити її.

Комментариев нет:

Отправить комментарий